Jak kupić wizę do Turcji

W tym roku jedyną opcją zakupu wizy tureckiej jest system internetowy evisa. Pokażemy wam w kilku krokach jak prawidłowo wypełnić formularz wizowy.

Pierwszym krokiem będzie otworzenie strony internetowej www.evisa.gov.tr/pl/. Od zeszłego roku jest dostępna w polskiej wersji językowej. Klikamy dwukrotnie na pierwszym kaflu – Złóż Wniosek.

wiza-01

Wybieramy z rozwijanej listy swoje obywatelstwo – w naszym przypadku „Polska„, podajemy rodzaj paszportu – w przypadku typowego wakacyjnego wyjazdu będzie to „Paszport zwykły„.  Dla weryfikacji i ochrony przed robotami, musimy przepisać kod znajdujący się na obrazu. Przechodzimy dalej przyciskając „Zapisz i kontynuuj„.

wiza-02

W kolejnym kroku podajemy datę swojego przybycia do Turcji. Jak widać system automatycznie wyświetli nam informację, do kiedy wiza jest ważna. Przypominamy, że wg aktualnych przepisów, paszport osoby wizowanej musi być ważny jeszcze co najmniej 2 miesiące od daty końca obowiązywania wizy. W naszym przypadku będzie minimalny okres ważności paszportu do 01.03.2016.

wiza-03

W kolejnym etapie wpisujemy wszystkie wymagane dane. Należy pamiętać, że nie używamy myślników, a kod pocztowy piszemy ciągiem.

wiza-04

Jeśli podróżujemy rodzinnie, nie trzeba składać osobnego wniosku dla każdej z osób. Po wpisaniu danych pierwszej osoby, należy skorzystać z przycisku „Dodaj nową osobę„. W ten sposób będziemy mogli podać dane kolejnego uczestnika.

Po wpisaniu wszystkich uczestników klikamy „Kontynuuj„, a zwrotnie zostaniemy poinformowani, że wniosek został wypełniony prawidłowo i został wysłany na wskazany adres email.

wiza-05

Następnym krokiem jest otworzenie skrzynki mailowej i znalezienie maila z systemu evisa.

Wiadomość z potwierdzeniem wygląda następująco:

wiza-06

Po kliknięciu w przycisk „Zatwierdź” zostaniemy przekierowani na stronę, gdzie będziemy musieli wypełnić dane naszej karty kredytowej bądź debetowej. W przypadku kart debetowych należy wcześniej upewnić się w swoim banku, czy mamy możliwość płacenia za jej pomocą za transakcje internetowe.

Po pozytywnej weryfikacji płatności będziemy mogli ściągnąć plik PDF z gotową wizą. Odpowiednia wiadomość z odnośnikiem do wizy przyjdzie również na nasz adres email.

wiza-07

Autor Tomasz Filak

Z branżą turystyczną związany jestem od 2008 roku. Odwiedziłem od tego czasu sporo kierunków oraz kilkaset hoteli na najpopularniejszych kierunkach. Więcej w dziale O Mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email NIE BĘDZIE publikowany. Obowiązkowe pola są oznaczone *

*